Hashtag nedir?

Hashtag nedir?

Hashtag nedir?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte gündelik hayatımıza yeni yeni giren kavramlar, sözcükler var. Bu kavram ve sözcükler gündelik yaşamda kimi zaman çok aktif bir biçimde kullanılsa da “Nedir?” denildiğinde açıklamak insanları zorlayabiliyor. Böyle olan sözcüklerden bir tanesi de hashtag (#) sözcüğü ki buna bir kavram olarak da bakmak mümkün.

Hashtag nasıl kullanılır?

Türkçe karşılığı “başlık etiketi” diyebileceğimiz bu kelime en sade düşünce ile bir tür ilgili görseli, kavramı veya bir içeriği tanımlamak amaçlı kullanılan kelime öbekleri diyebiliriz. Daha anlaşılır biçimde ifade etmek gerekirse bir yemek görseline eklenen #food etiketi sizin gönderinizi daha yalın bir dille anlatmanızı sağlayabilir. 

Hashtag ne işe yarar?

Hashtag’ler bugün sosyal medya iletişiminin ve dijital pazarlamanın önemli bir parçası haline geldi. Araştırmalara göre sosyal medya kullanıcılarının %71'i etkileşimlerini arttırmak daha fazla görünür olmak için hashtag kullanıyor. Hashtag kullanımımın sağladığı katkılara örnek olarak;

* İlgi ve etkileşimi arttırır,
* Sosyal medya platformlarındaki görünürlüğünüzü arttırmaya yarar,
* Web sitenize, bloğunuza ziyaretler artar,
* Sizden, içeriğinizden bahsedilmeye teşvik eder,
* Somut raporlar ve izleme araçları ile hedef kitlenizi öğrenirsiniz ve stratejilerinizi geliştirebilirsiniz,
* Geri dönüşleri ölçerek, en çok kimler hangi konuda, ne demiş vb. bilirsiniz. 

3 Dakika Önce
Telefon Numarası

Firmamıza ait 0850 - 466 - 96 - 01 numaramız, numarayı tahsis ettiğimiz firmada çıkan teknik problemden dolayı erişimimizi kaybettik. Şu anda 0541 - 215 - 33 - 38 numaralı şahsi telefonumuzdan hizmet vermekteyiz.

Bilginize,