Instagram Toplu Direkt Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

Instagram Toplu Direkt Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

Instagram’ın en çok kullanılan özelliklerinden biri olan mesajlaşma (DM) bölümü içerisinde bazen çok fazla ve gereksiz mesaj yer alabilir. Dolayısıyla pek çok kullanıcı bu mesajların silinmesini ister fakat tek tek uğraşmak istemediğinden genellikle bırakırlar ve DM kutusu dolmaya devam eder. Bu konuda sizlere bazı tavsiyelerimiz olacak. Instagram toplu mesaj silme hakkında detaylı bilgi almak ve işlerinizi kolaylaştırmak için yazımızın devamını okumanızı tavsiye ederiz.

Instagram Toplu Mesaj Silme (DM Kutusu Boşaltma)

Pek çok sosyal medya platformu üzerinde mesaj kutusunda bulunan mesajları toplu bir şekilde silme özelliği yer almaktadır. Böylece kullanıcılar çok pratik bir şekilde mesaj (DM) kutuların temizleyebilir, düzenleyebilirler. Ancak Instagram kullanıcıları için bu durum maalesef biraz zaman alıcı hal alabilir. Dolasıyı ile kullanıcılar bu durumdan şikayetçi ve haliyle zorlanmaklar.

Instagram’da toplu mesaj silmek için mesajları tek tek silmekten başka bir seçenek bulunmamaktadır. Eğer mesaj kutunuz normale göre çok daha fazla dolmuş ise bu işlem biraz uzun sürebilir. Diğer bir yöntem ise üçüncü parti uygulamalar kullanarak mesajlarınızın hızlı bir şekilde silinmesini sağlamaktır. Yani, Instagram uygulamasının içerisinde her ne kadar toplu bir şekilde mesaj silemiyor olsak da çeşitli uygulamalarla bu sorunu çözebilirsiniz.

Instagram Tek Tek Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

Yukarıda belirtilen şekilde mesajlarınızı tek tek silerek mesaj kutunuzu temizleyebilir, düzenleyebilirsiniz. Eğer mesaj kutunuzda çok fazla mesaj yoksa bu yöntemi kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu yöntem Apple iOS kullanıcıları ve Android kullanıcıları için farklılıklar göstermektedir. Apple iOS kullanıcıları silmek istedikleri mesajları sola doğru kaydırarak silerken, Android kullanıcıları mesaj kutularına girdikten sonra mesajını silmek istediği kişinin üzerine basılı tutarak mesajları sil seçeneğine tıklaması gerekir. Böylece Instagram mesajlarını tek tek silerek temizleyebilirsiniz.

Instagram Toplu Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

Mesaj kutunuzda bulunan mesajları tek tek silmek istemiyorsanız, tek tek silmekle biteceğini düşünmüyorsanız ve temizlemek istiyorsanız toplu mesaj silme işlemlerine yönelmeniz gerekecektir. Yukarıda belirttiğimiz gibi Instagram içerisinde toplu mesaj silmek gibi bir özellik olmadığı için üçüncü parti uygulamalar aracılığıyla bu işlemi gerçekleştirebiliriz. Bu uygulamaların mesajların tamamını silmesi mümkündür ancak unutmayın ki silinen mesajlar asla ama asla tekrar geri getirilemeyecektir.

Mobil cihazlarınızdan iPhone kullanıcısıysanız Apple Store’a, Android kullanıcısıysanız Google Play Store’a giriş yapınız. Daha sonrasında arama bölümün “instagram delete all message” yazarak aramayı başlatın. iOS tarafında bu tarz uygulamalara çok izin verilmediği için uygulama sahipleri, uygulamalarının isimlerini sürekli değiştirmektedir. Bu yüzden arama bölümüne “ instagram dm temizleme, instagram tüm mesajları silme, instagram mesaj kutusu temizleme” gibi çeşitli cümlelerle aramalar yapabilirsiniz. Aramalarınızı yapıp ilgili uygulamayı bulduktan sonra uygulamayı telefonunuza yükleyin. Daha sonra uygulamalar sizden Instagram hesabınıza giriş yapmanızı isteyecektir, istenilen bilgileri erip giriş yaptıktan sonra, mesajlar bölümünden mesajlarınızı toplu bir şekilde silebilir/düzenleyebilirsiniz. Not: Bu tarz uygulamalar hesap bilgilerini istediği için, bilgilerinizi çalabilir ve art niyetli olarak kullanılabilir. Dolayısıyla uygulamanın güvenlik konusunda sorunları vardır. Bu yüzden de giriş yapmanızı isteyen uygulamaları tercih etmemenizi tavsiye ederiz. Eğer yine de uygulamayı kullanmak istiyorsanız, iki faktörlü doğrulama yöntemini kullanmanızı öneririz.

 

**Önemli Not**

Bu tarz uygulamalar, işlem yapmak için hesap bilgilerinizi istediği için güvenlik konusunda sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu yüzden uygulamayı kullanmak istiyorsanız Instagram üzerinde bulunan 2FA( 2 faktörlü doğrulama ) yöntemini mutlaka aktif hale getiriniz.

 

Diğer Yazılarımız;

Hashtag nedir, nasıl kullanılır?

2021'de Instagram Etkileşimini Kolayca Artırmanın 3 Yolu

 

3 Dakika Önce
Telefon Numarası

Firmamıza ait 0850 - 466 - 96 - 01 numaramız, numarayı tahsis ettiğimiz firmada çıkan teknik problemden dolayı erişimimizi kaybettik. Şu anda 0541 - 215 - 33 - 38 numaralı şahsi telefonumuzdan hizmet vermekteyiz.

Bilginize,